Borówka

Czym są borówki amerykańskie i dlaczego warto je spożywać?

Nie jest tajemnicą, że te małe owoce pełne są różnorodnych zalet. amerykańska, inaczej nazywana jagodą wieloletnią, zasłynęła nie tylko swoim charakterystycznym smakiem przypominającym mieszankę wiś czytaj więcej »

jabłonie

Co warto wiedzieć o jabłoni i jej odmianach?

Z pewnością są jednymi z najbardziej cenionych drzew owocowych w naszym kraju. Najczęściej uprawiamy je ze względy na pyszne owoce, jednakże istnieje też wiele odmian, które pełnią walory dekoracyjn czytaj więcej »

śliwy

Śliwy - co musisz wiedzieć?

Ilość drzew śliw w Polsce zajmuje niezmiennie od kilku lat powierzchnię prawie 14 tysięcy hektarów. Pozyskiwane owoce stanowią z kolei nieco mniej niż 3% wszystkich owoców pochodzących z polskich sad czytaj więcej »

 

Śliwy - co musisz wiedzieć?

Ilość drzew śliw w Polsce zajmuje niezmiennie od kilku lat powierzchnię prawie 14 tysięcy hektarów. Pozyskiwane owoce stanowią z kolei nieco mniej niż 3% wszystkich owoców pochodzących z polskich sadów. Pierwszeństwo mają oczywiście jabłonie, które jemy oraz przetwarzamy cały rok. Śliwki z kolei największą popularnością cieszą się w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to chętnie znikają ze sklepów, giełd oraz targowisk. W sklepie Podkarpackie Sady znajdziemy liczne odmiany śliwek, które będziemy mogli hodować w każdych warunkach oraz o każdej porze roku!

Śliwy - wiedza w pigułce

W zależności od odmiany śliwki, drzewka są różnych wysokości. W Polsce najkorzystniejsze regiony do uprawy śliwek znajdują się na południu oraz południowym zachodzie. Lubią one bowiem ciepły oraz łagodny klimat. Śliwy nie mają dużych wymagań co do gleby, a owocują wcześnie oraz długo. Są one stosunkowo łatwe w uprawie, jednak należy chronić je przed grzybami oraz owadami. W zależności od tego, z jaką odmianą https://Www.podkarpackiesady.pl/19-sliwy śliwy mamy do czynienia, zawierają one witaminę A oraz E, która w owocach występuje niezwykle rzadko. Posiadają także wiele składników mineralnych np. magnez, wapń, potas czy żelazo.

Śliwki - rodzaje

Idąc do sklepu wiele osób zastanawia się, jak będą smakować śliwki, które kupimy. Podstawowa wiedza powinna nam pomóc rozwiać wątpliwości. Jakie wyróżniamy rodzaje śliwek?

Mirabelki - są to najpopularniejsze śliwki w naszym kraju. Ich barwa jest zielonkawo-złocista, a miąższ słodki i aromatyczny.

Renklody - są to duże i okrągłe śliwki w niemalże czarnym kolorze. Ich miąższ również jest słodki.

Lubaszka - jej owoce są niewielkie, w kolorze ciemnogranatowym z dużą ilością niebieskiego nalotu. Miąższ ma z kolei lekko zielony kolor, a jej smak jest kwaskowaty.

Węgierka zwykła - należy ona do starych odmian śliw. Ma ona ciemnofioletowe zabarwienie, a jej kształt jest jajowaty. Jej miąższ jest bardzo charakterystyczny - soczysty, aromatyczny ale lekko cierpki.

Bluefre - śliwki są duże oraz ciemnoniebieskie, a ich smak jest wyrazisty i deserowy.

Śliwka brzoskwiniowa - jej kolor jest żółto-różowy, a sama śliwka jest duża. Jej smak sprawdzi się idealnie podczas przygotowywania deserów.

Diana - jest nieco większa od śliwki węgierki, jednak zarówno smakiem, jak i wyglądem może ją przypominać. Jej miąższ jest jednak nieco jaśniejszy - kremowo-żółty, soczysty oraz zwarty.

Lepotica - jest to również odmiana śliwki węgierki. Ma ona delikatnie zielony oraz bardzo soczysty miąższ.

Opal - z początku jej skórka jest żółto-zielona, w późniejszym czasie żółto-fioletowa. Jej miąższ jest soczysty w kolorze żółtym.

President - ma ona granatową skórkę oraz lekko żółty miąższ. Jest dużych rozmiarów.

Silvia - jest to rumuńska odmiana śliwki w kolorze granatowym. Jej smak jest niezwykle soczysty.

Podkarpackie Sady - dlaczego warto?

Podkarpackie Sady to gwarancja najlepszego smaku oraz jakości produktów. Internetowy sklep ogrodniczy oferuje nam najwyższej jakości drzewka owocowe, ozdobne oraz inne produkty, które pozwolą na uprawę zarówno w dużych, jak i małych sadach oraz ogrodach. W ofercie znajdziemy wszystko, czego będziemy potrzebować - krzewy owocowe, drzewka owocowe, drzewka ozdobne, sadzonki drzew ozdobnych, odmiany jabłoni, borówki amerykańskie, odmiany czereśni, róże wielokwiatowe, różnorodne odmiany śliw oraz wiele więcej. Wspaniałe produkty swoją tradycją sięgają 1953 roku.

Wszystkie odmiany śliw dostępne na stronie są specjalnie wyselekcjonowane - ich smak jest aromatyczny oraz wyrazisty.

Artykuły powiązane