Borówka

Czym są borówki amerykańskie i dlaczego warto je spożywać?

Nie jest tajemnicą, że te małe owoce pełne są różnorodnych zalet. amerykańska, inaczej nazywana jagodą wieloletnią, zasłynęła nie tylko swoim charakterystycznym smakiem przypominającym mieszankę wiś czytaj więcej »

jabłonie

Co warto wiedzieć o jabłoni i jej odmianach?

Z pewnością są jednymi z najbardziej cenionych drzew owocowych w naszym kraju. Najczęściej uprawiamy je ze względy na pyszne owoce, jednakże istnieje też wiele odmian, które pełnią walory dekoracyjn czytaj więcej »

śliwy

Śliwy - co musisz wiedzieć?

Ilość drzew śliw w Polsce zajmuje niezmiennie od kilku lat powierzchnię prawie 14 tysięcy hektarów. Pozyskiwane owoce stanowią z kolei nieco mniej niż 3% wszystkich owoców pochodzących z polskich sad czytaj więcej »

 

Co warto wiedzieć o jabłoni i jej odmianach?

jabłonie

Z pewnością https://WWW.PODKARPACKIESADY.Pl/7-jablonie jabłonie są jednymi z najbardziej cenionych drzew owocowych w naszym kraju. Najczęściej uprawiamy je ze względy na pyszne owoce, jednakże istnieje też wiele odmian, które pełnią walory dekoracyjne w ogrodach. Przyjrzyjmy się temu, jakie cechy ma jabłoń purpurowa i dlaczego jest tak chętnie wybierana przez klientów. Czym wyróżniają się rajskie jabłonie? O czym warto wiedzieć?

Rajskie jabłuszka drzewo

Podstawowym gatunkiem ozdobnej jabłoni jest jabłoń purpurowa. Ten wyjątkowy mieszaniec odznacza się niewielkim wzrostem i bujnym kwitnieniem. Doskonale pasuje nawet do małego ogrodu. Zazwyczaj zakwita na purpurowo, jednak może mieć także kwiaty z odcieniach różu. Liście w tym wypadku mają wydłużoną i lekko wygiętą blaszkę, która niekiedy posiada czerwono-brązowe kolory. Dekoracyjne owoce rozwijają się w purpurowej jabłoni późnym latem. Raczej są niesmaczne, jednak pełnią w ogrodzie dekoracyjne funkcje. Rajskie jabłuszka drzewo to propozycja idealna dla każdego, kto poszukuje dekoracyjnego drzewka do swojego ogrodu. Ta nazwa z pewnością wskazuje na urok jabłoni purpurowej. Wiele odmian takich drzewek jest świetnymi zapylaczami dla użytkowych jabłoni, które zazwyczaj są obcopylne i zaowocują po zapyleniu.

Rajska jabłoń odmiany

Rajska jabłoń odmiany to pojęcie, które interesuje sporo grono osób. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele propozycji, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Wyróżnić można przykładowo:

Odmianę Ola - ma duże, różowe kwiaty i purpurowe owoce. Odznacza się młodymi liśćmi czerwonymi, a potem starszymi ciemnozielonymi. Wysokość jest zależna głównie od podkładki - zazwyczaj osiąga ok. 4 metry.

Odmianę Royalty - ma czerwone kwiaty i błyszczące, czerwone liście. Zachwyca swoim urokiem.

Odmianę Royal Beauty - purpurowe liście z pewnością przyciągają uwagę.

Odmianę Golden Hornet - stawia na owoce w pomarańczowo-złotym kolorze. Taka jabłoń obficie kwitnie w okresie wiosennym. W dużej ilości pojawiają się jasnoróżowe wiaty.

Pamiętajmy o tym, że jabłoń ozdobna sadzonki są łatwo dostępne w sklepie online. Można liczyć na wiele propozycji odmian, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Rajskie jabłonie nie bez powodu są tak chętnie wybierane przez ogrodników.

dobre jabłonie

Z jabłek zrobimy herbaty owocowe i wykorzystamy je w kuchni. Pełnią głównie walory dekoracyjne, jednak nadają się także do innego zastosowania.

Jabłoń ozdobna sadzonki

Każdy klient znajdziemy rajskie jabłonie w sklepie internetowym podkarpackiesady.pl. W tym miejscu można liczyć na atrakcyjne ceny i bardzo dobrą jakość sadzonek. Wybierać można wśród licznych propozycji, które doskonale zaprezentują się w naszym ogrodzie. Jabłoń to niezwykle wdzięczne drzewko, które daje wiele satysfakcji z uprawy. Postawić można na rajskie jabłuszka drzewo - odmiany zaskakują swoim charakterem i wyglądem. W efekcie każdy ogród zaprezentuje się wyjątkowo. Proces doboru warto dokładnie przemyśleć, tak aby stworzyć w ogrodzie przestrzeń przytulną i klimatyczną. Piękne rajskie jabłonie przyciągają uwagę, dlatego cieszą się dużą popularnością.

Artykuły powiązane