Thursday, 12 September 2013 00:00

Wycieczka do galerii v9 na Warsztaty etnograficzne „Opowieść o chlebie”

etnograrficzne

Spotkaliśmy się z panią etnograf, która nas bardzo życzliwie powitała. Pytała dzieci, czy wiedzą z czego robi się chleb. Po małej dyskusji na ten temat, Pani pokazała dzieciom „byśki”, czyli pieczywo obrzędowe w formie zwierzątek gospodarskich lub dzikich pieczone przed Świętami Bożego Narodzenia. Oglądaliśmy również Nowe latka – postać gospodarza lub pasterza otoczona ptaszkami lub innymi zwierzątkami. Miała ona przynosić szczęście w nowym roku. Z reguły ilość zwierzątek odpowiadała liczbie miesięcy w roku.

Dzieci zainteresowały się również niebiesko-czerwonymi okularami, przez które mogły oglądać prace Artura Turowskiego, wykonane w technice sitodruku o właściwościach 3D. Jest to część wystawy zatytułowanej „Around the Word”.

etnograrficzne 2

Ta wycieczka była również okazją do ćwiczenia nóżek. Takie spacery są bardzo wartościowe, ponieważ dzieci uczą się poruszania po mieście, zwracania uwagi na światła i samochody. Dodatkowo ulice kryją wiele ciekawych rzeczy. Tym razem widzieliśmy żurawia wciągającego duży ładunek na dach biblioteki przy ul. Mokotowskiej.

Last modified on Tuesday, 30 September 2014 21:56

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understood