Friday, 14 October 2011 09:52

„Przedszkolaki w lesie”, czyli wycieczka do Rezerwatu „Las Kabacki” im. Stefana Starzyńskiego

_DSC0423

Po niezapomnianej wycieczce na plac zabaw w Wilanowie, postanowiliśmy przywitać jesień w Lesie Kabackim. Jedziemy do niego tym samym autobusem, ale wysiadamy nieco później, bo na ostatnim przystanku. Pogoda była wspaniała na piknik i ścieżkę zdrowia, którą mieliśmy w planie przejść. Nasze obcowanie z lasem rozpoczęliśmy od przeczytania nazwy rezerwatu, do którego wchodziliśmy i rozmowy o tym, co to jest rezerwat i dlaczego jest tak ważne, by w lesie nie śmiecić. Przy wejściu bowiem wisi duża tablica, na której zilustrowane jest ile czasu rozkłada się w przyrodzie np. szklana butelka albo ogryzek, a trwa to bardzo długo.

_DSC0420

Naszym pierwszym przystankiem była tablica ze szlakami rowerowymi. Do tego miejsca prowadziła nas szeroka droga. Dzieci oglądały powalone drzewa, których nie sprząta się w rezerwacie.

_DSC0438

_DSC0426

_DSC0431

Na śniadanko zatrzymaliśmy się na placu zabaw.

_DSC0453

Gdy już przedszkolaki napełniły brzuchy i trochę odpoczęły, wyruszyliśmy na  sportowe zmagania na ścieżce zdrowia. Były tam wszelkiego typu urządzenia od ławeczek do ćwiczeń mięśni brzucha, ruszających się mostków, kół i płotków do przeskakiwania do drążków i stanowisk do skoków czy slalomu.

_DSC0480

_DSC0492

_DSC0496

_DSC0507

Przed pożegnaniem z lasem zatrzymaliśmy się jeszcze na polanie, aby chwilę odpocząć i coś przekąsić.

_DSC0523

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understood